tv

To znakomity mebel, który będzie idealnie pasował do każdego salonu. Możemy więc zauważyć coraz większe zainteresowanie tego rodzaju produktami. Mebel może mieć różnorodne rozmiary, kolory oraz kształty. Popularne są stoliki kawowe kwadratowe oraz okrągłe. Wybór tego, jaki kształt stolika dobierzemy do swojego salonu, zależy od naszego gustu. Gdy mamy mały metraż salonu to lepiej będzie pasował nam okrągły stolik drewniany do kawy. Kwadratowy stolik jest znakomity, gdy będziemy mieć więcej gości przy kawie. Wtedy wszyscy się swobodnie, przy nim zmieszczą. Co ważne, to taki stolik kawowy drewniany może być także dekoracją na taras. Można go także w lecie trzymać w ogrodzie. Kwadratowy stolik kawowy można także łatwiej zestawić z innymi meblami.

Funkcjonalny stolik kawowy

Stolik kawowy drewniany może być nie tylko ozdobą pomieszczenia, a także funkcjonalnym meblem. Może bowiem posiadać ukryte szuflady. Dzięki tym funkcjom będzie można do takiego stolika schować na przykład gazety, serwetki, czy inne drobne rzeczy.  Gdy będziemy mieć, takie szuflady w stoliku to utrzymamy porządek. Niektóre stoliki drewniane posiadają funkcję rozkładania, dzięki czemu zmieści się przy nich więcej osób.

Stolik kawowy drewniany: wysokość

Wysokość stolika kawowego powinna być taka, by wygodnie się przy nim siedziało. Nie może być on za niski ani za wysoki, ponieważ nie będziemy zadowoleni z takiego mebla. Gdy będziemy mieli stolik za niski, to możemy zaszkodzić tym swojemu kręgosłupowi. Zaś za wysoki stolik też nie jest zbyt komfortowy do wygodnego spędzenia czasu przy kawie. Przed kupnem odpowiedniego stolika należy najpierw wymierzyć odpowiednie miejsce, gdzie będzie on stał.

Stolik kawowy drewniany –  czemu jest aż tak popularny?

Stolik drewniany to bardzo modny mebel, który posiada coraz więcej osób. Zawdzięcza to między innymi temu, że pasuje on do każdej aranżacji. Może być on wykorzystany zarówno w stylizacji nowoczesnej, jak i minimalistycznej. Taki drewniany stolik jest także gwarancją na to, że będzie nam on długo służył. Materiał nie zniszczy się szybko, a także jest odporny na różnego rodzaju zarysowania. Stolik kawowy drewniany jest także bardzo łatwy w czyszczeniu. Taki stolik kawowy także można podarować komuś jako prezent, który będzie bardzo dobrze wykorzystany. Gdy chcemy kupić stolik drewniany prosto od stolarza, to trzeba poczekać na jego wykonanie kilka tygodni, dlatego dobrze jest wcześniej już umówić się na taki termin.