fryzjer

Fotel fryzjerski to podstawa wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. To właśnie fotel fryzjerski wywiera na kliencie największe wrażenie i to przy nim większość czasu spędza pracownik salonu. Nic więc dziwnego, że właściciele zakładów fryzjerskich z tak dużą dokładnością dobierają ten element wyposażenia. Jak wybrać fotel fryzjerski do swojego salonu? Oto podpowiedź.

Ergonomiczny kształt

Podstawową cechą fotela fryzjerskiego jest jego wygoda. Klient zasiadający w takim fotelu musi czuć się w stu procentach bezpiecznie i komfortowo. Na wygodę fotela składa się wiele czynników. Pierwszy z nich to wielkość fotela – szczególnie ważna w tej kwestii jest szerokość siedziska oraz oparcia. Kolejnym warunkiem, jaki musi spełniać idealny fotel fryzjerski, jest odpowiednia miękkość wypełnienia siedziska i oparcia. Istotny jest także rodzaj materiału obszycia, który powinien być przyjemny w dotyku.

Nie chodzi zresztą tylko o wygodę klienta, który zasiada w fotelu. Musi on być tak zaprojektowany, aby umożliwić fryzjerowi nieograniczone pole do manewru. Taka swoboda ruchów jest niezwykle ważna dla każdego pracownika zakładu fryzjerskiego.

W dobrym stylu

Wszystkie elementy wyposażenia gabinetu fryzjerskiego powinny do siebie pasować. Wszystkie powinny też wpisywać się w określony styl i ogólny charakter lokalu. Niektórzy właściciele decydują się na urządzenie swojego salonu zgodnie z najnowszymi trendami – wówczas oko przykuwają designerskie formy, nietypowe kształty i niekonwencjonalne rozwiązania. Tego typu modele wywierają na użytkownikach wielkie wrażenie, ale należy mieć na uwadze to, że moda przemija. Decydując się na podążanie za trendami trzeba mieć świadomość tego, że to, co jest modne dzisiaj, za jakiś czas będzie wymagało wymiany. Co się zaś tyczy bardziej modeli o prostym, minimalistycznym kształcie, pasują one do właściwie każdego wnętrza. Wprawdzie nie są tak bardzo spektakularne, ale wciąż nie można odmówić im urody. Za wyborem takiego typu fotela fryzjerskiego przemawia fakt, że jest bardzo uniwersalny. Szukając modnego lub całkowicie klasycznego fotela warto sprawdzić fotele fryzjerskie w ModnaKaja.

Odpowiednie wykończenie

Atrakcyjny wygląd fotela fryzjerskiego jest bardzo ważny przede wszystkim dla klienta, ale dla właściciela salonu równie istotny jest sposób jego wykonania. Idealny fotel wykonany jest z materiałów najwyższej jakości, a jego obicie uszyte solidnie i starannie. Konstrukcja nowoczesnego fotela fryzjerskiego powinna być oparta o działanie pompy hydraulicznej, która umożliwia fryzjerowi opuszczanie i podwyższanie siedziska fotela bez najmniejszego wysiłku. Stelaż fotela musi być wykonany z trwałych tworzyw, a jego obicie i wypełnienie powinny być wygodne dla klienta. Ponadto materiał obicia musi być łatwy w utrzymaniu w czystości.

Diabeł tkwi w szczegółach

To właśnie detale różnicują modele foteli, spośród których wybiera się ten jeden właściwy wzorzec. Nie wszystkie fotele bowiem posiadają podłokietniki, podnóżki czy zagłówki. Dodatkowo rozróżnia je ich kształt, wielkość i materiał wykonania. Do cech wyróżniających poszczególne modele należy dodać też sposób obszycia (np. modne pikowanie) lub charakterystyczne wycięcia w formie fotela, które mogą całkowicie zmienić jego charakter.