kobieta

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu najmodniejszym sposobem farbowania włosów było nakładanie na nie henny. Nikt wtedy nawet nie marzył o powszechnie dostępnych dzisiaj w każdej drogerii farbach do włosów, a każda kobieta i niekiedy również mężczyzna cieszyli się, kiedy udało im się zdobyć hennę. Dzisiaj moda na farbowanie włosów henną wraca.

Dlaczego warto przy farbowaniu skorzystać z henny?

Naturalne kosmetyki do włosów np. Babuszka Agafia mają tę przewagę nad syntetycznymi substancjami, że nie szkodzą skórze głowy i pozostawiają zarówno ją, jak i włosy, w dobrej kondycji. Dzięki hennie możemy pozbyć się siwych włosów i w ogóle nie musimy się martwić, że nasze włosy staną się przez farbowanie słabsze, czy bardziej matowe. Naturalne kosmetyki, takie jak henna, polecane są nie tylko alergikom, ale również wszystkim tym, którzy dbają o swoje zdrowie. Nie zawierają one szkodliwych chemicznych substancji, dlatego nie uczulają i świetnie sprawdzają się u dorosłych w każdym wieku. Czasem warto skorzystać z mądrości przodków i sięgnąć po coś, co od lat dobrze służy swoim użytkownikom.

Henna – dobry wybór nie tylko dla brunetek

Potocznie farbowanie henną kojarzy się wszystkim z farbowaniem włosów na kruczoczarny kolor, ale wystarczy poczytać kilka poradników, aby dowiedzieć się, że włosy można farbować przy pomocy henny również na inne odcienie. Wystarczy, że do henny dodamy naturalne barwniki, a możemy uzyskać każdy kolor, jaki nam się tylko zamarzy. Naturalne barwniki powstają z darów przyrody i dlatego absolutnie nie mogą nam zaszkodzić. Oczywiście z takim farbowaniem jest trochę więcej pracy niż w przypadku gotowych farb dostępnych w drogeriach, ale dla własnego zdrowia i własnej satysfakcji warto spróbować. Wystarczy poszperać w internecie, a można natknąć się na przepis na idealną farbę do włosów na bazie henny dla każdego. Dzięki temu nie tylko my zyskamy, ale i nasze środowisko. Jeśli szukasz sposobu farbowania włosów, który nie tylko jest eko, ale i trendy, to spróbuj henny.