uroda

Blondy są popularnymi kolorami włosów, i nic w tym dziwnego, bo są jednymi z najrzadszych na skalę światową. Rzadszym kolorem jest tylko kolor rudy. Wynika to z tego, że na świecie przeważa karnacja ciemna, z czarnymi włosami i brązowymi oczami. I choć w naszym regionie blond wydaje się kolorem zwyczajnym, to są państwa, gdzie nigdy w życiu nie widziano osoby o tym kolorze włosów. W innych regionach świata, jak Chinach czy Japonii, blond choć jest doskonale znany, jest praktycznie niemożliwy do odziedziczenia, a co za tym idzie, nasze azjatyckie sąsiadki muszą się na ten kolor farbować.

Ale blond blondowi nierówny – niektóre z nich mają bardzo ciepłe, wręcz złociste odcienie, a inne są bardzo chłodne i trudne w uzyskaniu.

Czy bardzo jasny popielaty blond to dobry wybór?

Dobrze dobrany, bardzo jasny popielaty blond, będzie podkreślał urodę i stanie się prawdziwą ozdobą. Jednak, równocześnie, jest to kolor trudny. Uzyskuje się go przez mocne rozjaśnianie włosów, dlatego nawet zwykłe blond odrosty, wydają się ciemniejsze, niż są w rzeczywistości. Ponieważ popielaty blond, przez wymóg mocnego rozjaśnienia, osłabia włosy, swoja decyzję należy mocno przemyśleć. Powrót do naturalnego koloru poprzez ponowne farbowanie, jeszcze bardziej obciąża włosy. Jednak, jeżeli znamy wszystkie minusy i nadal jesteśmy przekonane, że to nasz kolor, to na co zwrócić uwagę?

włosy

Typ urody

Zanim zakupimy farbę popielaty blond, warto przyjrzeć się sobie w lustrze i sprawdzić, czy kolor na pewno poprawi nasz wygląd. Popielaty blond ma tendencję do podkreślania wszelkich niedoskonałości na twarzy – więc jeżeli mamy problemy z cerą, zaczerwienienia, podrażnienia, musimy wziąć pod uwagę to, że będą jeszcze bardziej widoczne. Kolor ten podkreśla także rysy twarzy, więc jeżeli jesteśmy z nich zadowoleni i nie próbujemy ich w żaden sposób ukryć i złagodzić, będzie idealny. Jednak, jeżeli uważamy, że nasze rysy są „za ostre”, popielaty blond tylko jeszcze bardziej je uwypukli.

Dobrze dobrana farba w kolorze popielatego blondu

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, czas na wybranie odpowiedniej farby w kolorze popielatego blondu. Uważać należy na farby, które zamiast prawidłowego odcienia, nadają włosom niebieskiej poświaty. Przed takim efektem chroni farba Glosso Extra Jasny Popielaty Blond, która zapewnia odpowiedni kolor bez niechcianych refleksów. W dodatku, dba ona o włosy, które poddane mocnej dekoloryzacji, potrzebują wzmocnienia i odpowiedniego traktowania. Farba w kolorze popielatego blondu Glosso sprawia, że włosy mają intensywny kolor i są lśniące przez bardzo długi czas po farbowaniu.