kobieta śpi

Wybór pościeli to jest jeden z ważniejszych dla naszego zdrowia wyborów, to jeden z kluczowych elementów decydujących o komforcie naszego snu. Tym samym nie powinniśmy i nie możemy kupować pościeli sugerując się wyłącznie, głównie jej ceną. Ta najtańsza na rynku, czyli pościel sztuczna, nie nadwyręży naszego budżetu domowego, ale z drugiej strony nie zapewni nam komfortu snu, a tym samym nie spełni pokładanych w niej nadziei. Wybierając zatem pościel dla siebie i swoich najbliższych, powinniśmy postawić na jakość – nie tylko na cenę.

Pościel naturalna

Przede wszystkim pościel naturalna daje nam wygodę snu, wygodę leżenia w łóżku, zapewnia odpowiednią wentylację. Tym samym podczas snu nie będziemy pocili się wcale lub jedynie w znacznie ograniczonym stopniu. Mówiąc o pościeli naturalnej możemy rozróżnić wiele jej rodzajów w zależności od użytego materiału do jej wyrobu. Możemy zatem wskazać na:

  • pościel z bawełny;
  • pościel z kory;
  • pościel z satyny bawełnianej;
  • pościel z flaneli;
  • pościel z atłasu;
  • pościel z lnu oraz wełny.

To oczywiście tylko pewne wybrane rodzaje tejże pościeli, aczkolwiek równocześnie te najczęściej wybierane i najbardziej popularne. My w sposób szczególny będziemy chcieli przyjrzeć się pościeli wykonanej z kory,

Pościel z kory – idealna w czasie snu.

Tutaj będziemy mówili o bardzo charakterystycznym wyglądzie tkaniny, z której jest wykonana tego rodzaju pościel. Przykładem tego rodzaju pościeli może być kolekcja pościel z kory w sklepie KamKryst. Ma ona wygląd wklęsło wypukły, ma postać materiału gofrowanego, a wdając się w szczegóły procesu szycia, powiemy, że mamy do czynienia ze splotem prostym. Jej główną zaletą jest to, że nie gniecie się, a tym samym nie wymaga prasowania. Poza tym można ją używać z powodzeniem przez cały rok, gdyż o każdej porze roku zapewnia komfortowe warunki snu. Jest to jeden z tych rodzajów pościeli, który po kilku praniach staje się miły i przyjemny w dotyku, a tym samym kładąc się do łóżka, możemy odczuć bardzo miłe wrażenia.

O tej pościeli należy także mówić w kontekście jej przeznaczenia dla dzieci. Z uwagi na to, że mamy do czynienia z materiałem, który nie uczula, tym samym pościel z kory doskonale nadaje się dla dzieci, jest dla nich bardzo bezpieczna. W tym względzie mamy na naszym rynku dostępnych bardzo wiele wzorów i kolorów, a zatem jak najbardziej możliwe jest dokonanie wyboru odpowiedniej pościeli do łóżka naszego dziecka. Pościel z kory jest poza tym produktem jak najbardziej odpowiednim dla naszego portfela, co w wielu przypadkach jest bardzo istotnym czynnikiem. Tym samym jeśli zależy nam na zakupie pościeli, z której będziemy zadowoleni pod każdym względem, to ta wykonana z kory w pełni się nadaje. Dostępna jest ona w wielu sklepach, a więc jest bardzo powszechna.