praca

Chyba każda z nas w przeszłości zamawiała kosmetyki z katalogu. Niektóre marki prowadziły i nadal prowadzą sprzedaż w ten właśnie sposób, poprzez sieć konsultantek docierających do klientek bezpośrednio. Czym dokładnie zajmuje się taka konsultantka i jak nią zostać?

Praca w charakterze konsultantki firmy kosmetycznej najczęściej jest pracą dorywczą. Jest wobec tego świetnym sposobem na dodatkowy zarobek do otrzymywanej już pensji, ale są też osoby, które dzięki dużej sprzedaży mogą zarabiać naprawdę sporo w sprzedaży bezpośredniej. Dobrze można zarabiać również na rekrutacji nowych osób oraz na budowaniu zespołu sprzedających.

Jak wygląda praca jako konsultantka?

Przede wszystkim polega ona na sprzedaży kosmetyków. Każdego miesiąca konsultantka otrzymuje katalogi, które przekazuje potencjalnym klientom. Oczywiście, aby poprawić sprzedaż, można też organizować spotkania z prezentacją produktów. Po zebraniu zamówień na konkretne produkty od klientów konsultantka składa zamówienie – można zrobić to całkowicie przez internet na specjalnej stronie. Potem jej zadaniem jest przekazanie otrzymanych kosmetyków klientom.

Oprócz bezpośredniej sprzedaży konsultantka może również prowadzić rekrutację innych konsultantek. W ten sposób również można otrzymywać dodatkowe bonusy i rabaty, a ich wysokość uzależniona jest od ogólnego obrotu posiadanej pod sobą grupy konsultantek.

Jak zostać konsultantką?

Dzisiaj to naprawdę żaden problem, ponieważ można zrobić to szybko i wygodnie przez internet lub też poprzez konsultanta pracującego w danej okolicy – taką formę stosuje firma Oriflame, dlatego doświadczona konsultantka Oriflame będzie mogła wtedy wprowadzić cię tajniki sprzedaży.

Każda konsultantka Oriflame powinna mieć co najmniej 16 lat. W przypadku osób niepełnoletnich potrzebna jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Nie ma zasadniczo żadnych innych wymagań i nie trzeba mieć doświadczenia w sprzedaży, ale praca ta jest najlepsza dla osób aktywnych, dobrze czujących się wśród innych, ponieważ wtedy mogą one łatwiej dotrzeć do potencjalnych klientów. Oczywiście, rozpoczęcie pracy w charakterze konsultantki może być też świetnym pomysłem na przełamanie swojej nieśmiałości.