kobieta śpi

Chyba nikt nie zaprzeczy, że kocha spać. Jest to podstawowa czynność życiowa każdego człowieka. Dzięki temu, że śpimy możemy funkcjonować prawidłowo, czujemy się zdrowi, pełni sił i mamy ochotę na pracę i zabawę. Śpimy średnio około 7- 8 godzin w czasie doby, jednak wielu z nas wyleguje się nawet 10 godzin. Czy jednak długość snu jest najważniejsza? okazuje się, że liczy się również jakość naszego codziennego wypoczynku.

Zainwestuj w dobrą jakość snu

Czy warto zainwestować w wysoką jakość snu? Oczywiście, że tak ponieważ pozytywnie wpłynie to zarówno na nasze ciało, jak i ducha. Osoby w coraz młodszym wieku borykają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, bólami głowy i ogólnie złym samopoczuciem. Przyczyną tego stanu rzeczy jest niewłaściwa pozycja przyjmowana w czasie snu, która nie pozwala nam na odciążenie mięśni i przyniesienie im ulgi. Poduszka ortopedyczna właściwie dobrana do naszych potrzeb sprawi, że sen stanie się komfortowy, zaś kręgosłup przestanie nas boleć.

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna to nowoczesny asortyment, który sprawia, że w czasie snu nasz kręgosłup ma szansę utrzymać neutralną pozycję i zachowuje swoją naturalną krzywiznę tak zwaną lordozę szyjną. Tym samym po całym dniu, w czasie którego mięśnie pracują, są naprężone możemy zapewnić im adekwatny relaks i odpoczynek. Poduszka lecznicza jest więc znakomitą alternatywą do tradycyjnych poduszek, stworzonych z pierza. Stosując poduszkę ortopedyczną, rano będziemy budzić się wypoczęci i w pełni sił. Co więcej, nie będzie nam towarzyszył ból i uczucie sztywności kręgosłupa.

Kto powinien wybrać poduszkę leczniczą?

Poduszkę medyczną powinien wybrać każdy, kto chce zadbać o stan swego zdrowia, a także o swoje samopoczucie. Oczywiście, aby poduszka ortopedyczna spełniała należycie swoją funkcję powinna być odpowiednie dobrana do potrzeb osoby, która będzie z niej korzystać. W zasadzie używanie poduszek nie ma ograniczeń. Może po nią sięgnąć niemal każdy. Wyjątkiem są jedynie osoby po wypadkach, które muszą nosić gorsety, a także dzieci poniżej drugiego roku życia.

Z kolei obowiązkowo powinny zastosować poduszkę medyczną osoby, które to odczuwają bóle i sztywność kręgosłupa szyjnego. W tym przypadku warto połączyć poduszkę ortopedyczną z rehabilitacją manualną, ćwiczeniami a przede wszystkim z odpowiednią diagnozą. W przeciwnym przypadku, stosując jedynie poduszkę ortopedyczną odczujemy jedynie częściową ulgę. Poduszka ortopedyczna znakomicie sprawdzi się w zwalczaniu bólu i efektywniejszym odpoczynku kręgosłupa.

Oczywiście poduszkę medyczną mogą stosować także osoby zdrowe, które profilaktycznie chcą uniknąć bólu kręgosłupa i złego samopoczucia. Dzięki poduszce zapobiegniemy kumulowaniu się nadmiernego napięcia i odwadnianiu dysków. Schorzenia te z kolei prowadzą do dyskopatii i dalszych problemów z odcinkiem szyjnym.

Jak wybrać poduszkę idealną dla siebie?

Kupując poduszkę medyczną powinniśmy wybrać nie tylko produkt dobrej jakości, stworzony przez producenta z doświadczeniem, ale również pod uwagę wziąć kilka ważnych czynników. Są to:

  • Pozycja w jakiej śpimy
  • Wzrost i waga
  • Szerokość barków

Dzięki tym informacjom, poduszkę dobierzemy idealnie do swoich potrzeb. Szybko zauważymy lepszą jakość snu i większą aktywność w ciągu dnia, której nie będzie towarzyszył ból. Więcej informacji o jakości snu znajdziesz na: https://omedika.pl/