ubranie

Młodymi matkami często targają sprzeczne emocje. Są one szczęśliwe, obolałe, ale też i przestraszone nową sytuacją. W takich chwilach mogą zastanawiać się nad tym, czy ich pociecha w odpowiedni sposób chwyta pierś do karmienia.

Podczas pierwszych chwil życia, Twoje dziecko może nie mieć zbyt dużego apetytu. Jednak bardzo ważne jest to, aby nakarmić je w ciągu pierwszej godziny tuż po porodzie. Dzięki temu Twoja laktacja zostanie w odpowiedni sposób pobudzona, a maluch otrzyma bardzo cenne wartości odżywcze. Taka okazja może się już nie powtórzyć. Karmiąc dziecko w szpitalu, warto ubrać się w ubrania do karmienia piersią. Mogą one znacznie ułatwić cały proces i sprawią, że młoda mama nie będzie miała trudności z przystawianiem potomka do piersi.

Chwytanie piersi przez dziecko

Warto pamiętać o tym, że odpowiednie przystawienie niemowlaka do piersi jest bardzo istotne w całym procesie. Rozpoczęcie karmienia jest tak naprawdę od tego zależne. Okazuje się, że sposób, w jaki dziecko chwyci pierś ma wpływ na samo pobieranie mleka. To z kolei jest ważnym elementem, który ma wpływ na rozwój pociechy. Młode mamy często spotykają się z uszkodzeniem brodawek, a także bolesnością podczas karmienia. Właśnie dlatego powinny skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu szpitala. Pielęgniarki, czy też położone mogą sprawdzić, czy dziecko jest w odpowiedni sposób przystawiane do piersi. Warto to skontrolować, ponieważ na późniejszym etapie, w domu, mogą pojawić się pewne wątpliwości, których nie będzie miał kto rozwiać. Karmienie dziecka piersią może trwać nawet kilkanaście miesięcy! W tym czasie warto postawić na swoją wygodę. Dobrym pomysłem jest zajrzenie do sklepu internetowego Koszulove. Tam panie mogą znaleźć świetnej jakości ubrania do karmienia w różnych wzorach i kolorach. Znajdzie się również coś na bardziej oficjalne wyjścia. Nigdy nie wiadomo, kiedy taki strój może się przydać, a przy dziecku wszystko jest możliwe!

Pierwsze kroki

Kiedy przystawiasz dziecko do piersi, powinnaś skupić się na tym, żeby brodawka była skierowana do jego podniebienia. Wtedy maleństwo może w łatwy sposób chwycić nie tylko samą brodawkę, ale również jej otoczkę, co jest istotne podczas wykonywania tej czynności. Jeżeli w buzi dziecka znajdzie się tkanka piersi, noworodek będzie mógł w sposób skuteczny pobierać pokarm. Warto o tym pamiętasz, zwłaszcza podczas pierwszych dni od porodu, kiedy wszystko wydaje się nowe i bardzo skomplikowane.