depilacja

Każda kobieta zapewne posiada w swojej garderobie co najmniej jedną parę rajstop lub pończoch, których używa zamiennie w zależności od sytuacji. Każde z nich posiada pewne zalety, które postaramy się pokrótce przedstawić.

Korzyści z noszenia rajstop

Najczęściej Panie gromadzą w swojej szafie więcej niż jedną parę, ze względów praktycznych związanych z koniecznością ich wymiany po pewnym czasie. Niestety żadna z kobiet nie jest w stanie uniknąć powstawaniu dziur lub przetarć na rajstopach, nawet jeśli zostały wykonane z ultra trwałego i elastycznego materiału, to na pewne okoliczności staje się on jednak zawodny. Dzisiejsi producenci jednak starają się jak najbardziej poprawić komfort użytkowniczek i zapewnić im szeroki wybór. Właśnie dlatego w sklepach możemy spotkać się z takimi rodzajami rajstop, jak na przykład: wyszczuplające, antycellulitowe, przeciw żylakom oraz specjalnie uszyte dla kobiet ciężarnych. Każde z nich posiada pewne specyficzne właściwości, dzięki którym dostosowują się do potrzeb i wymagań konkretnej grupy odbiorców. Jak widać w powyższych przykładach niekiedy mogą mieć charakter prozdrowotny, a zwłaszcza dla osób, które zmagają się z problemami układu krążenia. Wówczas zaproponowane rajstopy antyżylakowe uciskają żyły i zapewniają w ten sposób o wiele lepszy przepływ krwi. Pozostałe typy cechują się przede wszystkim odmiennym stopniem elastyczności rajstop, dzięki czemu mogą zarówno wspomagać niwelowanie cellulitu, jak i gwarantować kobietom w ciąży swobodę poruszania się.

Jednocześnie użytkowniczki mają zapewniony bardzo szeroki wybór, a zwłaszcza pod względem grubości rajstop, które możesz dopasować do konkretnej pory roku. Określenia mogą wahać się od 5 DEN do ponad 100 DEN grubości, dzięki czemu sama wybierasz jaki rodzaj będzie dla Ciebie adekwatny. W zależności od podjętej decyzji mogą albo dobrze ogrzewać Twoje nogi lub zapewnić im odpowiednią przepuszczalność powietrza i cienkość podczas upalnych dni. W kwestii rozmiarów można natomiast jedynie stawiać na naszą intuicję, ponieważ większość producentów posiada zupełnie inną skalę, aczkolwiek ich dopasowanie wcale nie wymaga aż takiej precyzyjności, ze względu na ich elastyczność i miękkość. Ich trwałość również zależy od naszych zasobów pieniężnych, gdyż z pewnością droższe rajstopy wykonane są z zupełnie innych materiałów o zmaksymalizowanej odporności na rozciąganie czy przedarcie. Dużą role odgrywa tutaj również skład, ponieważ istnieje mnóstwo typów włókien o zróżnicowanych atrybutach. Natomiast w kwestii wzornictwa i odcieni można kombinować dowolnie i wyszukiwać jedynie coraz nowszych modeli, które nieustannie zaskakują swoją formą i wykonaniem, a mimo wszystko zapewniają niepowtarzalny komfort i wygodę podczas noszenia.

Zalety pończoch

Co prawda, pończochy znaleźć można o wiele trudniej niż rajstopy, jednakże nadal stanowią one pewnego rodzaju kultowy typ bielizny. Kiedyś były stosowane o wiele częściej, a później zostały wyparte przez nowocześniejszy model – rajstopy. Jednak nie przesądziło to ich całkowitym zapomnieniu, a jedynie stały się elementem bielizny ekskluzywnej i pożądanej zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Przykładowo możesz je znaleźć w ofercie Mewy – producenta bielizny, gdzie pończochy zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów odpornych na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Z najważniejszych zalet związanych z funkcjonalnością możemy wyróżnić przede wszystkim lepsze oddychanie skóry podczas użytkowania, a także łatwiejsze zakładanie i zdejmowanie pończoch. Ponadto można zakupić je w dwóch wersjach, a mianowicie w zestawie z podwiązkami i pasami, a także w postaci samonośnych. Doskonale nadają się do bardziej zmysłowych stylizacji, aczkolwiek zawsze należy zachować odpowiedni umiar i dystans, by zapobiec niesmacznym i niezręcznym sytuacjom. W rezultacie sama musisz zdecydować które opcja będzie dla Ciebie korzystniejsza, aczkolwiek radzimy zaopatrzyć się zarówno w parę rajstop, jak i seksownych pończoch na specjalne okazje.