randka

Bez względu na to czy idziesz na pierwszą randkę, czy na 101, pewne zasady randkowania są niezmienne. Jeżeli nie będziesz ich przestrzegać, to masz duże szanse, że spotkanie zakończy się klęską. Dbaj o te ponadczasowe zasady, a każda Twoja randka będzie sukcesem.

Randka, zwłaszcza ta pierwsza to stresujące wydarzenie. Skoro ktoś już na tyle nas zainteresował, by się umówić, to chcemy dobrze wypaść w oczach drugiej osoby. A aby mieć szanse na kontynuowanie znajomości, to do randki należy się odpowiednio przygotować. Są takie rzeczy, bez których żadna randka się nie uda. Musisz koniecznie wziąć je pod uwagę.

Tak, randka to stres. Zazwyczaj dla obu stron. Jednak jeśli chcesz się dobrze zaprezentować, to musisz się uzbroić w pozytywne nastawienie. I to zarówno do samej randki, do własnej osoby, jak i do współtowarzysza. Nawet nie wiesz, jakie to jest ważne. Pozytywne myślenie bardzo dobrze wpływa nie tylko na nasz nastrój. Po takiej osobie od razu widać, że lubi siebie. Nie od dziś wiadomo, że ludzie z pozytywnym nastawieniem do życia przyciągają niczym magnes.

Udowodniono, że jeśli sami myślimy i powtarzamy sobie, że coś się uda, to zazwyczaj tak właśnie się dzieje. Z kolei, jeśli za bardzo skupiamy myśli nad możliwą porażką, to zwykle do niej dochodzi. Magia pozytywnego myślenia naprawdę działa, skup się na tym, a szanse na udaną randkę i ciekawą znajomość wzrosną.

Gdy już jesteście w trakcie randki, niezwykle ważna staje się rozmowa i Twoje chęci do jej kontynuowania. Zadawaj pytania, byle nie zbyt osobiste, czy drażliwe jak finanse lub polityka. Wykazuj zainteresowanie drugą osobą, tym co powiedziała, co czuje i co myśli. Po prostu jej słuchaj. Nie odpowiadaj półsłówkami. Żadna randka nie będzie udana, jeśli rozmowa będzie wyglądała jak przesłuchanie. Zawczasu przygotuj sobie kilka luźnych tematów, które można ciekawie rozwinąć. Niech nie zapadnie między Wami krępująca cisza. Jeśli blokuje cię nieśmiałość, na pierwszej randce idźcie do kina, na wystawę, czy do zoo, a nie od razu na kolację. Jeśli wpierw razem coś zobaczycie, będzie mieć od razu temat do rozmowy.

Nie zapomnij o uśmiechu. To wcale nie banał. Każdy dobrze się czuje w otoczeniu osób, które są radosne. Na randce uśmiechaj się, ale pamiętaj, to ma być uśmiech szczery. Sztuczność szybko zostanie wychwycona. Naturalny uśmiech dodaje Ci uroku. Jeśli partner widzi, że dobrze czujesz się w jego towarzystwie, to sam też poczuje się miło i bardziej pewnie.

Bądź sobą. Nie udawaj. Nie staraj się za bardzo. Partner ma polubić Ciebie, a nie sztucznie wykreowane wyobrażenie o twojej osobie. Nie koloryzuj, nie mów, że coś lubisz, jeśli faktycznie tak nie jest. Każde kłamstwo prędzej, czy później wyjdzie na jaw. Nie staraj się za bardzo, tak nie zrobisz dobrego wrażenia, a raczej wyjdziesz na osobę zdesperowaną.

I tu przechodzimy do wyboru odpowiedniego miejsca na randkę. To ważne, aby obie osoby czuły się na randce jak najbardziej swobodnie. Nie rób z miejsca randki tajemnicy. Inaczej druga osoba nie będzie wiedziała co na siebie włożyć. A to spotęguje stres i niepewność. Wybierz miejsce neutralne dla Was obojga.

Randka to nie egzamin. Ma być sposobem na poznanie drugiej osoby i okazją do dobrej zabawy. Tak do niej podchodź.

Artykuł powstał przy współudziale portalu randkowego Randki24.pl. Życzymy udanych randek, zarówno tej pierwszej jak i każdej kolejnej.