kobieta za kierownicą

Zastanawiasz się, jakie cechy powinien mieć idealny dla kobiety samochód? Pomimo, że przychodzą nam na myśl stereotypy, to jednak zastanowić się warto, jakie konkretne oczekiwania dotyczące auta mają panie. Przedstawiamy pięć elementów, które sprawią, że auto będzie idealne dla kobiet.

1. Systemy zwiększające bezpieczeństwo w aucie

Z całą pewnością dla każdej z kobiet najważniejsze jest bezpieczeństwo w samochodzie. Tym samym im większa jest ilość poduszek powietrznych, tym lepiej. Oczywiście wedle życzeń Pań samochód musi mieć systemy wspomagające kierowcę, jak ABS, który znakomicie zapobiega blokowaniu kół przy hamowaniu a także ESP, który świetnie utrzymuje samochód na drodze i pomaga uniknąć poślizgu.
Producenci w kwestii bezpieczeństwa posuwają się jeszcze dalej i montują dodatkowe kamery jak na przykład w Suzuki. Taki system utrzymuje samochód w swoim pasie ruchu.

2. Czujniki parkowania

Z czujnikami parkowania w samochodzie, każda kobieta czuje się bezpieczniej. Dzięki czujnikom i kamerze cofania, kobieta cieszy się z łatwości manewrowania samochodem bez względu na to czy jest on niewielkich rozmiarów, czy też przeciwnie jest duży.

3. Wygodne fotele i dobre nagłośnienie

Komfort podróżowania również liczy się dla kobiet, dlatego samochód powinien być wyposażony w kilka ważnych elementów. Są to:

  • Wygodne fotele
  • Klimatyzacja
  • Nagłośnienie
  • Wielofunkcyjna kierownica

4. Dotrzeć do celu

Idealne auto to również kwestia dobrej nawigacji. Obecnie szereg samochodów w tym na przykład Suzuki oferuje wbudowane urządzenia, które są prawdziwym hitem i pomagają bez żadnych problemów dotrzeć do celu. Wystarczy włączyć jeden przycisk, ustawić adres a samochód bezpiecznie doprowadzi nas do celu podróży. Już nie musisz odrywać wzroku od drogi i wciąż stukać po ekranie. Jeden przycisk pozwoli ci się połączyć z biurem obsługi i podać cel podróży.

5. Dziecko w samochodzie

Ogromna ilość kobiet przewozi w samochodach dzieci, dlatego samochód musi być przyjazny dzieciom. W samochodzie Suzuki dostępny jest nowoczesny system mocowania fotelików w systemie Isofix. Okazuje się on elementem niezbędnym, wygodnym i bardzo komfortowym. Dzięki temu samochód staje się komfortowy zarówno dla kobiety, która ma pewność, że zawsze bezpiecznie dojedzie do celu, jak i dla dzieci, które z nią podróżują.
Więcej informacji o samochodach marki Suzuki oraz Mitsubishi znajdziesz na www.autotest.com.pl