łazienka

Łazienka jest miejscem w domu, które nie jest takie łatwe do urządzenia, jak mogłoby się wydawać. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie dość klasycznej bazy, która będzie doskonałą podstawą do tego, aby później móc dokonać drobnych zmian w aranżacji poprzez zakup ciekawych dodatków. Jakie akcesoria dodadzą łazience uroku, a jednocześnie okażą się naprawdę praktycznymi gadżetami?

Dywaniki łazienkowe – bezpieczeństwo i styl w jednym

Dywaniki łazienkowe to element, który wyróżnia się zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką. Większość decyduje się na zakup dywanika do łazienki jedynie po to, by cieszyć się dotykiem miękkiej powierzchni. Okazuje się jednak, iż takie dywaniki łazienkowe są produktami nieocenionymi, szczególnie w przypadku, gdy w łazience nie ma ogrzewania podłogowego. Dzięki dywanikowi można uniknąć stawiania bosych stóp na zimnych kafelkach. Ponadto, obecne dywaniki łazienkowe zawierają antypoślizgowy spód – taki dywanik położony przed wanną zmniejsza ryzyko upadku na podłodze mokrej od wody.

Pudełka i kosze – pozwól cieszyć się porządkiem w łazience

Różnego rodzaju pudełka i kosze umożliwiają sprawniejsze utrzymanie porządku w łazience. To dzięki nim każda rzecz, a swoje miejsce.  Warto zadbać, aby tego typu akcesoria komponowały się w styl, jaki panuje w łazience. Ich wielkość i ilość jest zależna od rodzajów przedmiotów, które będą w nich przechowywane, jak również od miejsca, w których będą się one znajdować.

Ręczniki — nieodzowny element każdej łazienki

Ręczniki można dobierać do wystroju łazienki na dwa sposoby – na zasadzie kontrastu lub zgodnie z tonacją kolorystyczną wnętrza. Osoby, które stawiają na mocne akcenty kolorystyczne we wnętrzu, częściej wybierają kontrastowe kolory ręczników, np. do urządzonej w odcieniach szarości łazienki, wykorzystują ręczniki w intensywnym kolorze – żółtym lub czerwonym. Natomiast osoby spokojniejsze preferują klasykę i uniwersalizm – wybierają ręczniki, które harmonijnie będą dopasowane do barw dominujących we wnętrzu.

Dozownik do mydła – przedmiot codziennego użytku

Każda osoba korzystająca z łazienki korzysta z umywalki, a co za tym idzie – również z dozownika do mydła. Warto zadbać, aby poza jego przyjemnym w zapachu wypełnieniem, jego wygląd również rzucał się w oko. Najlepiej jak dozownik do mydła swoim stylem będzie nawiązywał do przewodni aranżacji łazienki.

Kosz na pranie – akcesorium pozwalające zachować porządek

Kosz na pranie jest elementem, który pozwala uniknąć bałaganu związanego z brudnymi ciuchami w łazience. Poza jego niezwykle przydatną funkcją warto zadbać, aby jego kształt i kolor komponowały się z resztą aranżacji łazienki.